Seethamma Vakitlo Sirimalle Chettu
Relangi Mavayya (Prakash Raj) eshte nje banore i thjesht nga nje lagje e vogel dhe ai beson shume ne vlerat njerezore.Ai ka dy djem Peddodu aka Mallikharjuna Rao (Venkatesh) dhe Chinnodu aka Seetha Rama Raju (Mahesh Babu).Peddodu eshte nje djale emocional dhe maradalu Seetha (Anjali) eshte dashuruar me ate qe ne femijeri. Ndersa Mahesh Babu eshte nje djale i shkathet i cili bie ne dashuri me Geetha (Samantha), vajzen e Rao Ramesh. Por Rao Ramesh nuk e pelqen familjen e Prakash Raj per shkak se nuk jane te pasur.Ne fund Peddodu martohet me Seethan dhe babi i Geethas bie dakord per martesen e saj me Chinnodu.
Komedi, Drame, Familje
Venkatesh Daggubati, Mahesh Babu, Samantha Ruth Prabhu
24,548 Views
Trailer

Comments