Loading...

Trailer

  • Bajrangi Bhaijaan
  • Bajrangi Bhaijaan bazohet ne historine edashurise se nje burri Indian i quajtur Pavan Kumar Chaturvedi (luajtur nga Salman) dhe nje vajze nga Delhi, Razia (luajtur nga Kareena).historia perfshin dhe nje vajze te vogel Pakistaneze e cila kalon kufirin Indian, dhe Bajrangi Bhaijaan merr pergjegjesine qe ta ktheje vajzen ne Pakistan per ta bashkuar me familjen e saj.
  • Komedi, Drame
  • Salman Khan, Kareena Kapoor, Harshaali Malhotra, Nawazuddin Siddiqui, Om Puri, Sharat Saxena
  • 113,425 Shikime
  • Trailer: Youtube

Komente